Austerlitz 2007 – Výročí Bitvy u Slavkova, Žuráň – Slavkov – Mohyla MíruRégiment de Grenadiers à pied de La Garde Impériale d´Austerlitz - Císařská Slavkovská Garda, Nadpis

Napoleonské dny ve Slavkově u Brna

Galerie

Fotogalerie každoročních akcí

Některé akce fotí více autorů, nebo je fotek větší počet. Pro lepší orientaci a třídění jsou fotky rozděleny do více galerií. V těchto případech je odkaz první galerie realizován náhledovým obrázkem, do ostatních galerií se dostanete přes textové odkazy. Všechny akce jsou chronologicky seřazené v sekci "kalendář akcí", která funguje také jako Archív.

Napoleonské dny ve Slavkově 2009

Letní Slavkov

Galerie 2

Ve dnech 15. a 16. srpna 2009 proběhly ve Slavkově u Brna u příležitosti 240. výročí Napoleona Bonaparta tradiční Napoleonské dny. Zúčastnilo se jich 200–250 vojáků v uniformách francouzské, ruské a rakouské armády napoleonských válek, členů Středoevropské napoleonské společností a jejích hostů, kteří postavili své stanové tábory v zámeckém parku. Celý text.

Napoleonské dny ve Slavkově 2008

Letní Slavkov

Galerie 1, Letní Slavkov 2007

Galerie

U příležitosti 239. výročí narození Napoleona Bonaparta proběhne na slavkovském bojišti ve dnech 15.–17. srpna 2008 akce Napoleonské dny 2008. Na rok 2008 připadá 195. výročí málo známé události: polský sbor generála Poniatowského musel po návratu z ruského tažení vyklidit území Velkovévodství varšavského, k jehož obraně proti Rusům neměl dostatek sil, a jediná volná cesta k jádru Napoleonovy armády v Sasku vedla přes Moravu a Čechy. Celý text.

Napoleonské dny ve Slavkově 2007

Letní Slavkov

Galerie 1, Letní Slavkov 2007

Galerie 2, Galerie 3

U příležitosti výročí narození císaře Napoleona dne 15.8. se ve Slavkově každoročně koná Napoleonský den a Císařská letní noc. Slavnosti probíhají celý víkend..

Tolik citace ze stránek města Slavkova. Naše jednotka je oficiální Gardou Slavkova a proto se těchto akcí každoročně účastníme také, tentokráte v hojném počtu...

Napoleonské dny ve Slavkově 2006

Letní Slavkov

Galerie 1, Letní Slavkov 2006

Galerie 2, Galerie 3

Ve dnech 11. – 13.8.2006 se Císařská Slavkovská Garda zúčastnila tradiční připomínky narozenin císaře Napoleona I. ve Slavkově. Hlavním pořadatelem a koordinátorem akce byla Umělecká agentura Historia. Velká část vojáků napoleonského reenactementu dala přednost akci konané ve Tvarožné, naše jednotka spolu s kamarády ze Střední Gardy a několika francouzskými dělostřelci však přijala pozvání do Slavkova a prostředí slavkovského zámku, které pro nás zůstává jednoznačným symbolem. Stejně tak se akce účastnili i části spojeneckých jednotek, především rakouského 1. IR Kaiser.

V páteční podvečer vyrostl v dolní části zámeckého parku u spodního bazénu dobový tábor, francouzský i spojenecký, který se stal domovem pro zúčastněné až do nedělního odpoledne. Pozvánkou na víkendový program pro místní i turisty byl páteční pochodňový průvod ve 22.00 ze zámku na náměstí a zpět. Sobota byla vyhrazena ukázkám táborového a vojenského života, slavnostním pochodům a konečně v 15.00 bitevní ukázce s názvem „Neklidné léto 1809“. Sobotní podvečer pokazil divákům i účinkujícím vytrvalý déšť, před 21. hodinou však přece jenom ustal, takže při ohňostroji a představení vodní fontány se již diváci nemuseli choulit pod deštníky.

Program Napoleonských dnů ve Slavkově u Brna 2006 zakončila v neděli dopoledne přehlídka nastoupených jednotek ministrem kultury panem Vítězslavem Jandákem, panem starostou Petrem Kostíkem a zástupci historického muzea. Při této příležitosti byly vojákům předány pamětní medaile a drobný dárek ve formě obrazového kalendáře s fotografiemi klubů vojenské historie.

 

GIA - La Garde Impériale d´ Austerlitz - Císařská Slavkovská Garda